Akce Množstevní sleva

Altevita 3 +1 zdarma Ostropestřec mariánský - plod drcený (jemný) 300g

Ostropestřec mariánský je bylinný doplněk stravy z rostliny  známé také jako Silybum marianum.

  • 519 Kč 130 Kč –25 %
    321,49 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 26.9.2023
389 Kč
Kategorie: Akce měsíce
Záruka: 10/2021
 

Tato pichlavá rostlina má výrazné fialové květy a bílé žíly, o kterých tradiční příběhy říkají, že byly způsobeny kapáním mléka Panny Marie na její listy.

Účinné složky v ostropestřci mariánském jsou skupina rostlinných sloučenin známá pod pojmem silymarin (1).

Jeho rostlinný lék je známý jako extrakt ostropestřce mariánského. Extrakt z ostropestřce mariánského má velké množství silymarinu (mezi 65-80 %), který byl koncentrovaný z rostliny ostropestřce mariánského.

Je známo, že silymarin extrahovaný z ostropestřce mariánského má antioxidační, antivirové a protizánětlivé vlastnosti (234).

Ve skutečnosti se tradičně používá k léčbě poruch jater a žlučníku, podporuje produkci mateřského mléka, prevenci a léčbu rakoviny, a dokonce chrání játra před kousnutím hada, alkoholem a jinými environmentálními jedy.

Ostropestřec mariánský je často propagován pro své účinky na ochranu jater.

Pravidelně se používá jako doplňková terapie u lidí, kteří mají poškození jater v důsledku nemocí souvisejících s alkoholickým onemocněním jater, nealkoholických tukových jaterních onemocněních, hepatitidy a dokonce i rakoviny jater (156).

Používá se také na ochranu jater před toxickými látkami, jako je amatoxin, který je produkován muchomůrkou zelenou a je smrtelný při požití (78).

Studie prokázaly zlepšení funkce jater u lidí s onemocněním jater, kteří užívali doplněk ostropestřce mariánského, což naznačuje, že může pomoci snížit zánět jater a poškození jater (9).

Přestože je zapotřebí další výzkum na to, jak to funguje, je pravděpodobné, že ostropestřec mariánský snižuje poškození jater způsobené volnými radikály, které se produkují, když játra metabolizují toxické látky.

Jedna studie také zjistila, že může mírně prodloužit délku života lidí s cirhózou jater v důsledku alkoholického onemocnění jater (10).

Výsledky studií však byly smíšené, a ne všem se zdálo, že extrakt ostropestřce mariánského měl příznivý vliv na onemocnění jater.

Proto je zapotřebí více studií k určení dávky a délky léčby, které jsou potřebné pro specifické jaterní stavy (21112).

A přestože se extrakt ostropestřce mariánského běžně používá jako doplňková terapie pro lidi s onemocněním jater, v současnosti neexistuje žádný důkaz o tom, že vám může zabránit, abyste dostali tyto podmínky, zvláště pokud máte nezdravý životní styl.

SHRNUTÍ Výtažek z ostropestřce mariánského může pomoci chránit játra před poškozením způsobeným chorobou nebo otravou, i když je zapotřebí další výzkum.

Složení: 100% ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Doporučené dávkování: 1 čajovou lžičku (2,5g) zapít 2-3 dcl vody. Užívat 2-3 krát denně.

Upozornění: Při zhoršeném zdravotním stavu, užívání léků, těhotenství, kojení o užívání se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Hmotnost: 4 x 300g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
SV Avatar autora | 15.12.2022
Skvělé, vše došlo v pořádku do 4 dnů.
5
Avatar autora | 26.4.2022
Jako produkt přišlo přesně to, co jsem si představovala. Akorát byla trochu delší dodací doba.