Množstevní sleva

Altevita KIDDY TUMMY 10ml

  • 1 z 2

Neroli s heřmánkem patří neodmyslitelně k esencím, které jsou ideální pro aplikaci v případě nevolnosti, pocitech nafouknutého bříška, při zácpě. Bergamot podporuje správné trávení a pomáhá při křečích, střevních parazitech a průjmech různého původu. Koriandr pomáhá při dětských kolikách a žaludečních neurózách.


  • 185,95 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 16.7.2024
225 Kč
Kategorie: KIDDY - Aromaterapie pro děti
 

Složení: Neroli, heřmánek, bergamot, koriandr

Ingredients: Citrus Aurantium, AnthemisNobilis, Citrus Bergamia, CoriandumSativum

 

Zředěním se základním olejem (mandlový, sezamový, případně kokosový) je vhodná aplikace jemnými krouživými pohyby v oblasti bříška ve směru hodinových ručiček.

 

Tipy na použití směsí 100% esenciálních olejů u dětí:

 

100% esenciální oleje jsou cenným darem přírody, vzhledem ke své síle jsou určeny prioritně na difúzování a ve správném ředění pro aplikaci na pokožku.

 

Difúzování pomocí difuzéru - u dětí se doporučuje difúzovat cca 20 - 30 minut a následně stejná přestávka (počet kapek závisí na velikosti místnosti (5 - 10 kapek). Ideálně kdykoliv během dne, případně před spánkem.

V případě, že nemáte difuzér, můžete směs nakapat na mokrý ručník a položit na radiátor.

 

Lázeň - podle věku dítěte (5 - 10 kapek zředit s 1 - 2 polévkovými lžícemi základního oleje - mandlový, sezamový nebo kokosový), následně smíšenou směs přidat do připraveného teplého koupele. Nikdy nekapeme směs esenciálních olejů přímo do vody. Je třeba směs zředit v tukovém nosiči, protože olej se s vodou nesmíchá a může dojít k nežádoucí reakci.

Použití na pokožku - zředit (1 - 5% ředění se základním olejem - např. mandlový, sezamový, kokosový) a aplikovat na oblast hrudníku, krku, případně pod nos, za ouška nebo na oblast chodidel. Nikdy neaplikujte neředěný olej přímo na pokožku. Před prvním použitím doporučujeme udělat dětem test snášenlivosti.

Doporučené ředění esenciálních směsí podle věku dítěte:

 

do 2 let - upřednostnit hydroláty (hydrosoly), případně ředění max. 0,25% v základním oleji.

Používání esenciálních olejů u dětí do 2 let je na Vašem zvážení, je vhodné se poradit se zkušeným aromaterapeutem, kterému důvěřujete. Různé školy aromaterapie doporučují různé věkové ohraničení a různé názory, co se týče věku i dávkování. Souvisí to hlavně s tím, že dětská pokožka a sliznice jsou citlivější a propustnější, proto je na místě opatrnost.

2 - 6 let - max. 1% ředění (cca 6 kapek směsi + 30 ml základního oleje)

6 - 15 let - 2% ředění (cca 12 kapek směsi + 30 ml základního oleje)

Nad 15 let - 3% - 5% ředění (cca 20 - 30 kapek směsi + 30 ml základního oleje)

 

Důležité upozornění: Výše uvedené ředění jsou pouze obecná doporučení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: