Novinka Množstevní sleva

Altevita Olej z černuchy seté 100ml

Černý kmín je jeden z nejsilnějších léčivých rostlin světa. Jedním z nejčastějších a efektivních použití oleje z černého kmínu je léčba nemocí souvisejících s dýchací soustavou včetně astmatu či bronchitidy.


  • 199,17 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 21.5.2024
241 Kč
Kategorie: Oleje
Hmotnost: 0.1 kg
 

Prorok Mohamed údajně řekl, že semena černého kmínu mohou vyléčit cokoli kromě smrti. Černý kmín je jeden z nejsilnějších léčivých rostlin světa. Semena černého kmínu se používají po staletí na Blízkém východě, ve Středomoří a Indii. Dnes se černý kmín používá v kuchyních po celém světě díky své ořechové chuti. Černý kmín má obzvláště dlouhou historii použití v Egyptě. Dokonce archeologové při zkoumání hrobu egyptského krále Tutanchamona našli lahvičku oleje z černého kmínu, protože podle starých Egypťanů ji bylo třeba mít u sebe i při posmrtném životě. Egyptští lékaři používali olej z černého kmínu ke zklidnění zkažených žaludků faraonů po jejich extravagantních hostinách. Kromě toho používali olej z černého kmínu také na bolesti hlavy, zubů, nachlazení a infekce. Královna Nefertiti známá svojí ohromující krásou používala černý olej k posílení nehtů a lesk vlasů.

V současné době se černý kmín používá jako koření v různých kuchyních po celém světě. Kromě svého kulinářského využití má černý kmín také množství důležitých zdravotních přínosů. Patří k nejdražším léčivým semenům.

Stovky studií pro výzkum rakoviny zjistily, že černý kmín stimuluje krevní dřeň a imunitní buňky a zvyšuje produkci interferonomu, ničí rakovinové buňky a zvyšuje počet protilátek produkujících B-buňky.

Jedním z nejčastějších a efektivních použití oleje z černého kmínu je léčba nemocí souvisejících s dýchací soustavou včetně astmatu, bronchitidy, revmatismu a nachlazení. Černý kmín pomáhá zvýšit tělesný výkon, stimulují menstruaci a zvyšují tvorbu mateřského mléka u kojících matek. Olej z černého kmínu pomáhá uklidnit nervový systém, bolest, stimuluje tvorbu moči, zlepšuje trávení a pomáhá předcházet a snižovat vysoký krevní tlak.

Semena černého kmínu jsou velmi účinná při léčbě abscesů a nádorů oka, břicha a jater, pravděpodobně v důsledku velké koncentrace protinádorové sloučeniny beta-sitosterol, která byla nalezena v semenech černého kmínu.

Černý kmín také stimuluje energii a pomáhá při zotavení z únavy a vyčerpání, stimuluje tělesnou energii. Olej z černého kmínu je účinným lékem při kožních onemocněních, jako jsou alergie, ekzémy, akné a psoriáza. Užívání oleje z černého kmínu tlumí nadýmání, průjmy, může být řešením pro hemoroidy, zácpu a úplavici. Je antiparazitární. Pomáhá také při depresích.

Semena černého kmínu obsahují více než 100 chemických sloučenin včetně některých dosud neidentifikovaných. Kromě toho, co je považováno za hlavní účinné látky, semena obsahují: beta sitosterol, kyselinu myristovou, kyselinu palmitovou, kyselinu palmitolejovou, kyselinu stearovou, kyselinu olejovou, kyselinu linoleovou, linolenovou, arachidonovou kyselinu, bílkoviny, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B3 , kyselinu listovou, vápník, železo, měď, zinek, fosfor a jiné.

Složení: 100% za studena lisovaný BIO olej z černého kmínu
Dávkování: vnitřně – 1 – 2 x denně jednu kávovou lžičku

Země původu: Izrael.

Vnější použití – podle potřeby

Doporučené tipy při některých onemocněních:

Diabetes a cholesterol – Denně půl čajové lžičky po dobu jednoho měsíce, ideálně dokud se nesníží hodnoty krevního cukru a cholesterolu.

Kašel a astma – Aplikujte olej denně na záda a hrudník. Smíchejte jednu čajovou lžičku oleje s vroucí vodou a inhalujte 2krát denně. Denně užívejte ráno půl čajové lžičky oleje.

Zánět nosu a hrdla – Nakapejte několik kapek oleje do nádoby s horkou vodou a inhalujte. Denně ráno půl čajové lžičky oleje. Zapít citrónovou šťávou.

Oční infekce a bolesti očí – Aplikujte olej kolem očí a na oční víčka. Denně půl čajové lžičky smíchat se šťávou z karotky.

Vypadávání a šedivění vlasů – Smíchejte jednu čajovou lžičku se šťávou z citronu nebo čistý olej aplikujte na pokožku vlasů na 15 minut. Následně důkladně omyjte šamponem a vlasy osušte. Olej užívejte i vnitřně.

Bolesti páteře a revmatické bolesti – Masírujte intenzivně do hloubky zahřátý olej na postižená místa. Olej užívejte i vnitřně.

Bolesti hlavy a ucha – Aplikujte olej na čelo, spánky, směrem k uším a za ušima. Olej užívejte i vnitřně.

Bolesti zubů – Smíchejte půl čajové lžičky s teplou vodou a kloktejte. Olej aplikujte i na postižený zub.

Kontraindikace: Nedoporučuje se k vnitřnímu použití během těhotenství.
Skladování: Skladujte na tmavém místě při pokojové teplotě do 25°C. Po otevření spotřebujte nejpozději do 3 měsíců.

Upozornění

Podle nařízení EP a rady ES 1924 z roku 2006, nemohou být žádným potravinám přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Všechny informace o výživových a zdravotních tvrzeních uvedené na naší stránce jsou pouze souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a za žádných okolností nejsou důkazem o skutečném působení potraviny případně jejích nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité oboznamítat se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky potraviny je třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: