Akce Množstevní sleva

ALTEVITA ostropestřec mariánský 500G + černucha setá 250G

Ostropestřec mariánský je bylinný prostředek odvozen z rostliny ostropestřce mariánského, známého také jako Silybum marianum.

  • 395 Kč 126 Kč –31 %
    222,31 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 17.9.2024
269 Kč
Kategorie: Semínka
Záruka: 10/2021
 

Tato pichlavá rostlina má výrazné fialové květy a bílé žíly, o kterých tradiční příběhy říkají, že byly způsobeny kapáním mléka Panny Marie na její listy.

Účinné složky v ostropestřci mariánském jsou skupina rostlinných sloučenin známá pod pojmem silymarin (1).

Jeho rostlinný lék je známý jako extrakt ostropestřce mariánského. Extrakt z ostropestřce mariánského má velké množství silymarinu (mezi 65-80 %), který byl koncentrovaný z rostliny ostropestřce mariánského.

Je známo, že silymarin extrahovaný z ostropestřce mariánského má antioxidační, antivirové a protizánětlivé vlastnosti (234).

Ve skutečnosti se tradičně používá k léčbě poruch jater a žlučníku, podporuje produkci mateřského mléka, prevenci a léčbu rakoviny, a dokonce chrání játra před kousnutím hada, alkoholem a jinými environmentálními jedy.

Ostropestřec mariánský je často propagován pro své účinky na ochranu jater.

Pravidelně se používá jako doplňková terapie u lidí, kteří mají poškození jater v důsledku nemocí souvisejících s alkoholickým onemocněním jater, nealkoholických tukových jaterních onemocněních, hepatitidy a dokonce i rakoviny jater (156).

Používá se také na ochranu jater před toxickými látkami, jako je amatoxin, který je produkován muchomůrkou zelenou a je smrtelný při požití (78).

Studie prokázaly zlepšení funkce jater u lidí s onemocněním jater, kteří užívali doplněk ostropestřce mariánského, což naznačuje, že může pomoci snížit zánět jater a poškození jater (9).

Přestože je zapotřebí další výzkum na to, jak to funguje, je pravděpodobné, že ostropestřec mariánský snižuje poškození jater způsobené volnými radikály, které se produkují, když játra metabolizují toxické látky.

Jedna studie také zjistila, že může mírně prodloužit délku života lidí s cirhózou jater v důsledku alkoholického onemocnění jater (10).

Výsledky studií však byly smíšené, a ne všem se zdálo, že extrakt ostropestřce mariánského měl příznivý vliv na onemocnění jater.

Proto je zapotřebí více studií k určení dávky a délky léčby, které jsou potřebné pro specifické jaterní stavy (21112).

A přestože se extrakt ostropestřce mariánského běžně používá jako doplňková terapie pro lidi s onemocněním jater, v současnosti neexistuje žádný důkaz o tom, že vám může zabránit, abyste dostali tyto podmínky, zvláště pokud máte nezdravý životní styl.

SHRNUTÍ Výtažek z ostropestřce mariánského může pomoci chránit játra před poškozením způsobeným chorobou nebo otravou, i když je zapotřebí další výzkum.

 

Složení: 100% ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Doporučené dávkování: 1 čajovou lžičku (2,5g) zapít 2-3 dcl vody. Užívat 2-3 krát denně.

Upozornění: Při zhoršeném zdravotním stavu, užívání léků, těhotenství, kojení o užívání se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Hmotnost: 500g + 250g

 

Černucha setá. První zmínky o využívání této zázračné plodiny pocházejí před více než 3000 let.

Jedno semínko, desítky účinných látek

Než se podíváme na účinky černého kmínu, měli bychom se nejprve podívat na její složky, které jsou původcem všech těch pozitivních vlivů. Každé jedno semínko černého kmínu obsahuje vitamín B, vápník, fosfor, zinek, železo, několik nasycených a nenasycených mastných kyselin, kyselinu linolovou, arachidonovou, listovou, myristové, ale také látku zvanou thymoquinone, zda beta-sitosterol. A samozřejmě mnohé další složky, jejichž jmenování by zabralo několik dalších řádků.

Přestože na první pohled vám tyto látky nemusí říkat nic, můžete si být jisti, že jejich léčebné účinky jsou pozoruhodné. Jednotlivé složky dohromady vytvářejí účinné komplexy, které si poradí s problémy lidského těla, doslova od hlavy až po paty.

 

Blahodárné účinky na trávicí soustavu

Olej z černého kmínu je velmi oblíbený v Asii, kde se používá k léčbě téměř všech problémů s trávicí soustavou. Výtažky z kmínu černé například pomáhají proti plynatosti, poskytují citelnou úlevu při pálení žáhy, podporují činnost žaludku a zmírňují průjem. Vědci se shodují, že podávání výtažků z černého kmínu je vhodné i v případě malých dětí, které trpí na koliku. Ta je totiž nejčastěji způsobena plynatostí, kterou dokáže černý kmín účinně eliminovat.

 

Černucha setá i pro venkovní použití

Své významné účinky černý kmín nedává znát pouze při vnitřním, ale i vnějším použití. Olej z černého kmínu je vyhledávaný zejména pro léčbu kožních onemocnění. Pomáhá při léčbě různých kožních zánětů, vředů či vyrážek. Pokožku vyživuje, dodává její původní lesk a pružnost. Možná víte, že za tvorbu vrásek a stárnutí kůže jsou zodpovědné volné radikály, které černý kmín svými účinnými antioxidanty neutralizuje, čímž napomáhá k obnovení mladé a vitální kůže.

 

Jako Černuchu setou užívat?

Už znáte mnohé pozitiva užívání kmínu, ale nyní se možná ptáte, kde kmín vlastně sehnat a jak ji užívat. Semínka kmínu černé můžete různými způsoby. Na vnitřní použití 2 × denně 1 polévková lžíce přímo do úst a zapít 3 dcl vody. Vhodné i jako přídavek do různých jídel.

Vhodné také užívat s ostropestřec mariánský v rámci detoxikační kúry. Ostropestřec mariánský najdete u nás ZDE

 

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota 1084 kJ / 259 kcal
Tuk 50g z toho nenasýtené.mastné kyseliny 7g
Sacharidy 11g z toho cukry 0,3g
vláknina 12g
bílkoviny 18g
sůl 0,03g

Země původu: Sýrie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: