Novinka Množstevní sleva

Link SAMAHAN 100 x 4g

Samahan ajurvédský bylinný čaj je přírodní bylinný přípravek, který přináší rychlou úlevu od příznaků nachlazení, kašli, rýmy i bolesti hlavy.


  • 711,57 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 16.7.2024
861 Kč
Kategorie: Čaje
Hmotnost: 0.4 kg
 

Samahan má protizánětlivé účinky, působí jako analgetikum, antipyretikum (pomáhá snížit zvýšenou teplotu), umožňuje vykašlávání. Je tedy účinným pomocníkem při onemocněních dýchacích cest spojených se zvýšenou teplotou i horečkami. Ajurvédští lékaři doporučují jeho pravidelné pití pro posílení imunity a jako všeobecnou prevenci proti onemocněním různého druhu. Samahan mohou používat dospělí i děti bez ohledu na věk, děti mladší pěti let mohou užívat poloviční dávku.

 

Ajurvédská filozofie léčení vychází z předpokladu, že většina onemocnění vzniká v důsledku nahromadění toxinů v těle, přičemž toxiny vznikají při nedostatečném trávení a vylučování. Ve snaze předejít onemocněním je proto třeba podpořit a posílit trávicí systém, Ayurvéda to zajišťuje prostřednictvím koření, která jsou obsažena v jejích léčivých produktech. I Samahan obsahuje více léčivých koření, je směsí následujících účinných látek: zázvor, cukrová třtina, zázvorník lékařský, pepř, dlouhý pepř, římský kmín, koriandr, kmín koptský, galgan velký i pár méně známých elementů.

 

Podle ajurvédské filozofie celý systém léčení je založen na zákonech přírody. I léčení by mělo vycházet z přírodních zdrojů, neměli bychom ihned sáhnout po syntetických lécích, jelikož přírodní léčiva a produkty jsou organismu známé, tělo si je dokáže rozpoznat a nezatěžujeme jimi trávicí ani vylučovací systém, naše ledviny ani játra. Při menších problémech je jistě vhodnější sáhnout po přírodních produktech.

 

Podle ajurvédské filozofie všechny oblasti života člověka (fyzická, psychická, duchovní) mají být v harmonii. Teprve tehdy může být nastoleno zdraví. Zdraví člověka je postaveno na harmonické rovnováze tří životních energií – takzvaných dóš – Váta, Pitta, Kapha – které jsou kombinací pěti základních elementů (země, voda, oheň, vzduch a prostor) a v každém člověku existují v jedinečném poměru. Léčba i prevence v Ajurvédě respektuje individuální odlišnosti a zaměřuje se právě na nastolení této rovnováhy. Rovnováhu obnovuje vhodnou stravou, bylinnými extrakty, detoxikací organismu, masážemi a jinými procedurami.

 

 

Vedle léčení klade důraz především na prevenci. Západní medicína uznává tento systém léčení od roku 1982.

 

Ajurvéda představuje nejstarší systém léčení. Má za sebou pětitisíciletou indickou zkušenost. Jak to vyplývá z jeho názvu, je to věda o dlouhověkosti člověka (ajur = život a dlouhověkost, věda = věda, znalosti). Ajurvédský systém léčení se zakládá na několika pilířích, kromě výživy zahrnuje také bylinkovou terapii, relaxaci, jógu, meditaci, masáže i detoxikaci.

 

Samahan ajurvédský bylinný čaj je přírodní bylinný přípravek, který přináší rychlou úlevu od příznaků nachlazení, kašli, rýmy i bolesti hlavy. Skládá se ze 14 léčivých bylin, jeho receptura byla vyvinuta podle tradičních principů Ájurvédy.

Příprava: 1 sáček rozpusťte ve 100 ml vroucí vody.

 

Složení: Adhatoda vasice (kořen), Alpinia galanga (oddenek), Carum copticum (oddenek), Coriandrum sativum (semeno), Coscinium fenestratum (stopka), Cuminum cyminum (semeno), Evolvulus alsinoides (celá rostlina), Gly , Hedyotis herbaceae (celá rostlina), Piper longum (plod), Piper nigrum (plod), Premna herbacea (kořen), Solanum xanthocarpum (celá rostlina), Zingiber officinale (oddenek), třtinový cukr.

 

Obsah: 100 x 4 g

 

Země původu: Srí Lanka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: