Množstevní sleva

Altevita Goji 500g

Goji představuje ovoce s nejvyšším podílem bílkovin. Obsahuje 18 různých aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních, které si tělo nedokáže vytvořit samo.


  • 214,88 Kč bez DPH
  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 28.5.2024
260 Kč
Kategorie: Sušené ovoce
 

Ovoce goji (godži) pochází z Číny, jeho léčivé účinky znali a využívali již ve starověké Číně. Tradiční čínská medicína ho považuje za léčivou potravinu, jejíž pravidelná konzumace zaručuje dlouhý život plný vitality. K nám se dostanou ve formě sušených plodů, podobných rozinkám, mají nasládlou, přitom jemně nahořklou chuť.

 

Goji představuje ovoce s nejvyšším podílem bílkovin. Obsahuje 18 různých aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních, které si tělo nedokáže vytvořit sám. V tomto smyslu je tato rostlina unikátem, neexistuje na světě jiné rostliny, přesněji řečeno plodu, která by byla tak bohatá na bílkoviny. Ze všech rostlin na světě mu patří i prvenství jako plodu s nejvyšším obsahem karotenoidů, tj pigmentů, které dodávají zelenině i ovoci pestré barvení, a to nejen červené, ale i žluté či sytě zelené. Karotenoidy se vyznačují silnými antioxidačními vlastnostmi, snižují i ​​riziko srdovocievnych onemocnění a výskyt rakoviny, především plic a žalúdka.Vďaka vysokému obsahu antioxidantů goji výrazně posiluje imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí.

 

Goji obsahuje složené uhlohydráty (sacharidy), po konzumaci nichž hladinu cukru zvedá jen pomalu, následně nehrozí ani náhlý úpadek hladiny cukru v krvi.

 

Goji je bohatý na vitamin C a antioxidanty. Obsahuje i vitaminy A, B1, B2, B6, 9 a E. Čtvrť poháru sušených plodů goji obsahuje 340% denní potřeby vitamínu A, třeba být proto obezřetný při jeho konzumaci, abychom se vyhnuli vzniku hypervitaminózy A. Vitamíny B1, známý jako thiamin je potřebný k tomu, aby mohl z glukózy vzniknout acetylcholin, látka, která přenáší signály mezi nervovými buňkami a má zásadní význam pro paměť a soustředění. Současná přítomnost vitamínů B2 a B6 pomáhá thiaminu v těle účinněji pracovat. Tyto tři vitaminy skupiny B spolu zajišťují zdravé nervy a zlepšení paměti. Mírný nedostatek thiaminu vede k touze po cukru. Její přísunem do organismu dokážete snadněji odolat jídlům s obsahem cukru, může vám to pomoci při snaze o redukci nadváhy. Vitamín B2, známý jako riboflavin, je potřebný pro organismus při tvorbě dvou životně důležitých sloučenin, které přeměňují energii z bílkovin, sacharidů a tuků do podoby, které buňky dokážou zužitkovat. Tento vitamín je důležitý i pro tvorbu vlasů, nehtů a kůže. Vitamin B6 zlepšuje náladu a odstraní únavu. Vitamin E je antioxidant, který neutralizuje škodlivé volné radikály v těle, snižuje i riziko kardiovaskulárních onemocnění.

 

Kromě vitamínů sušené plody goji obsahují až 21 minerálních látek a chemických prvků, především hodně železa a zinku, ale i ostatní důležité prvky jako jsou vápník, selen a germanium. Zinek je životně důležitý pro růst dětí, i pro správnou činnost více než 70 enzymů našeho těla. Zvýšený přísun zinku potřebují především lidé se sklonem k akné a ekzémům, výrazné zlepšení se dosáhne každodenním přísunem zinku po dobu šesti měsíců. Stejně dobře poslouží proti akné i selen, který je účinným antioxidantem. Pomáhá organismu vázat některé nebezpečné kovy, jako arsen a rtuť, které jsou pro organismus toxické. Germanium je prvek, který je v potravinách zřídka zastoupen, je však mimořádně účinný proti rakovině, železo zase tvoří Súča červeného krevního barviva hemoglobinu, který přenáší kyslík ke všem buňkám těla. Nedostatečný příjem železa se projeví únavou i vyčerpaností.

Goji, kterou známe i pod názvem Kustovnice čínská (Lycium chinenis) je tedy unikátní potravinou, nepostradatelným doplňkem výživy, která je pro náš organismus neuvěřitelně propešná.

Výživové hodnoty na 100g:

Energetická hodnota 1500 kJ / 358 kcal
Tuk 1,1g z toho mastné kyseliny 0,5g
Sacharidy 70g z toho cukry 44,2g
vláknina 2g
bílkoviny 14,4g
sůl 0,75g

Doporučená denní dávka: 15g (malá hrst)

Obsah balení: 100g

Země původu: Čína

Distribuce: ALTEVITA s.r.o., Nám.Slobody 10, Piešťany

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: